LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
PIAA pārstāvji Cēsu pilsētas svētkos! PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Pirmdiena, 24 jūlijs 2017 13:26

cesis

Ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra atbalstu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) 2017.gada 22.jūlijā piedalījās Cēsu pilsētas svētkos "Cēsis 811", kuru devīze šogad - "Svinam ar garšu!". Informatīvajā stendā Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija aicināja cēsiniekus atsvaidzināt zināšanas kā pieteikt pretenziju pardevējam vai pakalpojuma sniedzējam. PIAA pārstāvji informēja par prasījuma pieteikuma soļiem un sniedza informāciju par interneta vietnēm, kur iespējams saņemt padomus un palīdzību par patērētāju tiesību aizsardzību.

Turpmāk PIAA plāno organizēt informatīvu stendu Liepājas pilsētas svētkos š.g. 25.augustā. Lapini gaidīti!

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 24 jūlijs 2017 13:36
 
Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 18 jūlijs 2017 14:40
Home

EUSEW (www.eusew.eu) ir ikgadēja Eiropas Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļa, kas ir nozīmīgākais pasākums ilgtspējīgas enerģētikas jomā Eiropā. Jau otro gadu Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) atbalsta Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas (EUSEW 2017) iniciatīvu. Tās ietvaros notiek pasākumi, kas pulcē gan ar enerģētiku saistītos uzņēmējus, gan politiķus, akadēmiķus, patērētāju un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, lai radītu platformu, kur dalīties ar informāciju un zināšanām par Enerģētikas savienības veidošanu.

Š.g. 22.jūnijā LPIAA pārstāve Baiba Miltoviča (Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle) moderēja Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas sesiju „Veidojot Eiropas līderību atjaunojamās enerģijas jomā:
vietējā līmeņa iniciatīvu nozīme” (pasākuma programma pieejama šeit): http://eusew.eu/sites/default/files/programme-additional-docs/AGENDA.pdf

Sesijas paneļdiskusijā piedalījās Londonas, Parīzes un Budapeštas pašvaldību pārstāvji, kā arī Beļģijas patērētāju organizācijas Test-Achat un Fraunhofer sistēmu un inovāciju institūta pārstāvji, lai apspriestu šķēršļus un iespējas atjaunojamo energoresursu lietošanā, kurus izmanto apkures un dzesēšanas iekārtām. Beļģijas patērētāju organizācijas pārstāve atklāja pētījuma rezultātus (pētījums realizēts, aptaujājot Beļģijas, Nīderlandes, Spānijas, Itālijas, Portugāles patērētājus) par respondentu attieksmi un viedokli par atjaunojamo energoresursu finansiālajiem, dabas vides un sociālajiem jautājumiem. Galvenie patērētāju izvēli noteicošie kritēriji par labu atjaunojamajiem energoresursiem ir: zemākas enerģijas izmaksas; dabas vides saudzēšana; enerģētikas risinājumu attīstība nākotnē; labāka enerģijas patēriņa pārvaldīšana u.c. Patērētāju pieminētie negatīvie kritēriji: augstas investīciju izmaksas; īrnieks atšķirībā no īpašnieka nav ieinteresēts atjaunojamo energoresursu lietošanā; trūkst informācijas par mājai piemērotiem energoresursu risinājumiem, u.tml. Budapeštas pašvaldības pārstāve dalījās pieredzē par lielāko renovēto un siltināto daudzdzīvokļu dzīvojamās māju Eiropas Savienībā, kurā dzīvo 3000 īrnieku („Village House”) un tās renovācijai ir izdevies piesaistīt ES Concerto programmas finansējumu.

Sesijas dalībnieki diskutēja par siltumagādes un aukstumapgādes efektivitāti un ilgtspēju pašvaldībās, kā arī atzina, ka sabiedrībā notiek priekšstata maiņa par enerģijas izmantošanu, tomēr ir nepieciešami gan vietēja, gan nacionāla un ES līmeņa atbalsta mehānismi, lai nodrošinātu tīrus, drošus un efektīvus enerģētikas risinājumus Eiropas Savienībā.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 18 augusts 2017 10:01
 
PIAA piedalās Daugavpils pilsētas svētkos PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 11 jūlijs 2017 08:04
PIAA pārstāvji pie telts

Šī gada 10.jūlijā Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) ņema dalību Daugavpils pilsētas svētku svinībās, informējot patērētājus par viņu likumīgajām tiesībām.

PIAA pārstāvji Andrejs Vanags un Inna Griņoka, kas ir arī PIAA konsultante Daugavpilī, informēja patērētājus par viņu tiesībām dažādās patērētāju aizsardzības jomās - preču un pakalpojumu kvalitāte, kreditēšana, pirkumi internetā u.c. PIAA teltī, līdz ar noderīgu informāciju un konsultācijām varēja saņemt bukletus un brošūras, piedalīties vikorīnā un saņemt T-kreklus ar PIAA simboliku vai arī vienkārši aprunāties par dažādām ar patērētāju aizsardzību saistītajām tēmām.

Pateicamies Daugavpils pilsētas domei par atsaucību, kā arī mūsu telts apmeklētajiem par izrādīto interesi.

PIAA 2017.gadā plāno piedalīties arī citos publiskajos pasākumos dažādās Latvijas pilsētās, tai skaitā Cēsu Pilsētas svētkos "Svinēsim ar garšu" (2017.gada 22.jūlijā) un Liepājas pilsētas svētkos ”Vasaras ražas tirdziņš” (2017.gada 25.augustā).

Laipni lūgti mūsu teltī!

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 11 jūlijs 2017 08:14
 
Darījumu apliecinošs dokuments PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Piektdiena, 30 jūnijs 2017 09:30
Čeks

Nav noslēpums, ka ir ne tikai nepieciešams zināt savas patērētāja tiesības, bet arī izmantot tās praksē. Svarīgākais patērētāja uzdevums šai ziņā ir sava prasījuma pierādīšana. Tieši šim jautājumam esam nolēmuši veltīt nelielu rakstu sēriju. Šajā rakstā runa būs par darījuma fakta pierādīšanu un darījumu apliecinošiem dokumentiem.

Aizstāvot savas tiesības patērētājam vispirms ir jāpierāda, ka darījums ir noticis t.i. ka patērētājs patiešām pasūtījis preci vai pakalpojumu pie attiecīgā komersanta. Dokumentu, kas pierāda šo faktu sauc par darījumu apliecinošu dokumentu. Darījumu apliecinoši dokumenti var būt dažādi, piemēram, čeks, kvīts, rēķins, rakstveida līgums, biļete.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 jūlijs 2017 11:56
Lasīt tālāk...
 
Pasūtītā prece nav piegādāta. Ko darīt? PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Otrdiena, 30 maijs 2017 17:06

photo wait web

Jūs pasūtījāt preci veikalā, internetā vai katalogā, veicāt priekšapmaksu, bet Jūsu pasūtījums tā arī nav izpildīts. Jūs zvanat pārdevējam, dzirdat solījumus un attaisnojumus, bet pasūtījums joprojām nav pienācis. Paiet mēneši gaidās un uztrau­kumā, iekams pacietības mērs ir pilns. Jūs saprotat, ka tā turpināties nevar...

Lai efektīvi tiktu galā ar šo situāciju nepieciešama stingrība un pašdisciplīna. Zemāk ir apkopoti daži ieteikumi patērētājiem par to, kā pareizi rīkoties, ja rodas problēmas ar preču piegādes termiņu ievērošanu.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 01 jūnijs 2017 10:01
Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

8 lapa no 25
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack