LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Ekrānuzņēmumi PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Pirmdiena, 02 oktobris 2017 10:28
Ekrānuzņēmuma attēls

Nav noslēpums, ka ir nepieciešams ne tikai zināt savas patērētāja tiesības, bet arī izmantot tās praksē. Svarīgākais patērētāja uzdevums šai ziņā ir sava prasījuma pierādīšana. Tieši šim jautājumam esam nolēmuši veltīt nelielu rakstu sēriju. Šīs sērijas pēdējā rakstā runa būs par ekrānuzņēmumiem (angl. screenshots), kā līdzekli sava prasījuma pierādīšanai.

Ekrānuznēmums (ekrānattēls, ekrānšāviņš) tas ir stacionāra datora, portatīvā datora, planšetdatora, mobilā telefona vai citas līdzīgas ierīces ekrānā redzams attēls, kuru dators saglabā kā attēlu atsevišķa failā (datnē).

Ekrānuzņēmums var izrādīties svarīgs pierādījums vairākās situācijās, piemēram veicot pirkumus internetā vai sazinoties ar komersantu ar viņa mājaslapā pieejamas kontaktformas palīdzību.

Kā izgatavot ekrānuzņēmumu?

Stacionārais vai portatīvais dators

Izmantojiet pogu PrtSc (Print Screen), kas atrodas datora klaviatūras augšējā rindā. Precīzas instrukcijas atkarīgas no operētājsistēmas, kuru Jūs izmantojat. Globālajā tīmeklī ir pieejams daudzas pamācības par šis funkcijas izmantošanu. Piemēram, instrukcija tipiskajai MS Windows videi ir atrodama šeit.

iPhone un iPad:

Nospiediet un turiet nospiestu Jūsu ierīces augšējo (Top button) vai sāna pogu (Side button), tad nekavējoties spiediet uz pogas "Mājas" (Home button). Lai apskatītu izmantojiet šādu ceļu: Photos > Albums > Screenshots.

Avots: Apple mājaslapa.

Jūs varat izmantot arī ekrāna ieraksta funkciju (iOS 11).

Android:

Ekrānuzņēmumu izgatavošanas metode var atšķirties atkarībā no telefona modeļa. Parasti Jums vienlaicīgi jānospiež ieslēgšanas (Power) poga un vai nu poga "Mājas" (Home) vai nu skaņas samazināšanas poga (Volume down). Attēlu varēs apskatīt ar aplikācijas Gallery palīdzību.

Blackberry OS 10 un Playbook:

Nospiediet skaļuma palielināšanas (Volume up) un samazināšanas (Volume down) pogas vienlaicīgi. Ekrānuzņēmumi tiks pievienoti attiecīgās iekārtas attēlu kolekcijai.

Kas tieši ir jāfiksē ar ekrānuzņēmumu palīdzību?

Atkarībā no situācijas ar ekrānuzņēmumu palīdzību fiksējiet:
  • pārdevēja mājaslapā sniegto informāciju, t.sk preces aprakstu, informāciju par atteikuma tiesībām, garantiju, preces piegādi un maksājumiem u.c.;
  • pasūtījuma/pirkuma izdarīšanas posmus;
  • saziņu ar komersantu, piemēram nosūtot komersantam ziņas ar viņa mājaslapā pieejamas kontaktformas palīdzību.

Izgatavojot ekrānuzņēmumu, vēlams neizmantot pārlūkprogrammas pilnekrāna režīmu.

Veiksmīgus pirkumus!

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 05 oktobris 2017 13:04
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack