LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Nebanku kreditēšanas ierobežojumi no 2019.gada 1.jūlija PDF Drukāt E-pasts
Autors Baiba Miltoviča   
Otrdiena, 25 jūnijs 2019 21:21

2019.gada 1.jūlijā stājas spēkā izmaiņas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas nosaka maksimālās procentu likmes griestus, kā arī reklāmas ierobežojumus t.sk. nebanku kreditētājiem. Izmaiņas nosaka, ka kredīta, kas tiek izsniegts uz laiku līdz 30 dienām un tiek atdots vienā maksājumā, apmērs nedrīkst pārsniegt pusi no valstī noteiktās minimālās algas t.i. šobrīd ne vairāk par 215 eiro. Papildus tiek noteikti maksimālie procentu likmes griesti (0,07% dienā, kas ir aptuveni 25% gadā). Tāpat grozījumi paredz, ka aizdevumam ir ierobežots pagarinājumu skaits līdz divām reizēm.

Tirgū ir aptuveni 60 nebanku kreditētāju. Atgādināsim,ka nebanku kreditētāju izsniegto aizdevumu apmērs 2018.gadā pieaudzis par 7% salīdzinājumā ar 2017.gadu savukārt ierosināto parādu piedziņas lietu skaits audzis par 16% (Dienas bizness,03.06.2019.)

Reklāmas ierobežojumi jau raisījuši ārkārtīgi lielas diskusijas. Viens no aspektiem ir saistīts ar Reklāmas asociācijas pārstāvju bažām, ka reklāmas Latvijas reģistrētajos medijos varētu aizstāt mediji, kuri nav Latvijā reģistrēti, piemēram Youtube, Facebook, Twitter, u.tml. Latvijas patērētāju asociācija seko līdzi nebanku kreditētēšanas aktualitātēm un aicina patērētājus informēt novērotiem pārkāpumiem: info@pateretajs.lv

Detalizētāku materiālu par PTAL grozījumiem mēs publicēsim jūlija mēnesī.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 05 jūlijs 2019 10:02
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack