LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Atbalsts patērētājiem ceļā uz Patērētāju strīdu risināšanas komisiju PDF Drukāt E-pasts
Autors Andrejs Vanags   
Piektdiena, 01 aprīlis 2016 13:38

Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) paziņo, ka tika uzsākts Baltijas valstu patērētāju organizāciju kopīgs projekts “Patērētāju pirmās palīdzības komplekts.

Projekta mērķis ir sagatavot Pirmās palīdzības komplektu, kas palīdzētu patērētājiem uzsākt pārrunas ar komersantu, it īpaši rakstveidā un, tādējādi, atvieglot ceļu uz jaunizveidoto Patērētāju strīdu risināšanas komisiju un citām alternatīvām patērētāju strīdu risināšanas institūcijām.

Pārrunas ar pārdevēju vai pakalpojumu sniedzēju ir vienkāršākais un efektīvākais strīdu risināšanas veids. Turklāt, parasti pirms vēršanās Patērētāju strīdu risināšanas komisijā vai citās alternatīvās strīdu risināšanas institūcijās, patērētājam vispirms jāmēģina atrisināt strīds pārrunu ceļā.

Pirmās palīdzības komplekta svarīgākā sastāvdaļa ir tiešsaistes rīks, kas būs pieejams Latvijas un Lietuvas patērētājiem viņu valsts valodās un kas bezmaksas palīdzēs patērētājiem sagatavot iesniegumus komersantiem, kas pārkāpa viņu tiesības. Iesnieguma sagatavošanai patērētājiem nevajadzēs izmantot juridisko palīdzību, bet tikai atbildēt uz dažiem jautājumiem Atkarībā no konkrētās valsts likumiem, patērētāji varēs izvēlēties preces apmaiņu, samaksātas summas atmaksāšanu u.c. Turklāt, patērētāji varēs sagatavot iesniegumu sev ērtākajā brīdī un veidā - ar datora vai viedtālruņa palīdzību. Sagatavotu iesniegumu varēs izdrukāt vai nosūtīt elektroniski. Tiešsaistes rīka ietvaros būs pieejama arī informācija par strīdu risināšanas kārtību, tai skaitā par alternatīviem strīdu risināšanas mehānismiem (alternative dispute resolution), kā arī patērētāju tiesībām konkrētajā situācijā.

Informācija par tiešsaistes rīku tiks izplatīta, izmantojot vairākus mediju kanālus (ieskaitot sociālos tīklus, vietējos preses izdevumus, bukletus), lai dotu iespēju tai piekļūt patērētājiem no dažādām sociālām grupām.

Pirmās palīdzības komplektā tiks iekļauti arī rīki patērētājiem, kuri neizmanto internetu.

Projektu šobrīd īsteno divas Baltijas valstu patērētāju organizācijas, kas ir Eiropas patērētāju organizācijas (BEUC) biedri: Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija (PIAA) un Lietuvas Patērētāju organizāciju alianse (Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas jeb  LVOA). Tomēr pastāv iespēja, ka sekmīgas projekta īstenošanas gadījumā līdzīgas aktivitātes tiks īstenotas arī Igaunijā.

Sagaidāms, ka projekts ne tikai palīdzēs patērētājiem vieglāk un ātrāk uzsākt savu interešu aizstāvēšanu, bet arī iedrošinās patērētājus izmantot alternatīvos strīdu risināšanas mehānismus.

Projektu finansē Eiropas Patērētāju organizācija (BEUC) Angel funding programmas ietvaros, kas ir veltīta Centrālas Eiropas, Austrumeiropas un Dienvidaustrumu Eiropas valstīm.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 01 aprīlis 2016 13:41
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack