LPIAA

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija

LatvianRussian (CIS)
Pirmās palīdzības komplekts - projekta apraksts PDF Печать E-mail
Автор: Andrejs Vanags   
23.02.2016 09:50
There are no translations available.

Projekts "Pirmās palīdzības komplekts" ir veltīts patērētāju individuālo strīdu izskatīšanai.

Projekta ietvaros Baltijas valstu patērētājiem:

  • tiks piedāvāts "pirmās palīdzības komplekts" gadījumiem, kad iegādātas preces vai saņemtie pakalpojumi izrādās nekvalitatīvi. Komplektā ietilps divi rīki, kas atvieglos patērētājiem prasījuma pieteikumu iesniegšanu pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējam:

    • tiešsaistes rīks ar kura palīdzību patērētāji varēs izmantojot datoru (tai skaitā, portatīvo datoru, planšetdatoru, viedtālruni) tiešsaistē ātri un atbilstoši Latvijas normatīvo aktu prasībām izveidot pieteikumu un saglabāt to elektroniski vai izdrukāt. Rīka izmantošanai būs vajadzīgs Interneta pieslēgums;
    • buklets - iesnieguma veidlapa, kas ietvers sevī gan prasījuma pieteikuma komersantam veidlapu gan informāciju par patērētāju tiesībām konkrētajā situācijā un strīda izskatīšanas kārtību;

  • tiks sniegta informācija par dažādām strīdu izskatīšanas metodēm (mediācija, Patērētāju strīdu izskatīšanas komisija u.tml.), to tiesībām gadījumā, ja iegādātā prece vai saņemts pakalpojums nav kvalitatīvi, kā arī pēdējām likumdošanas aktualitātēm.

Projektu īsteno Latvijas Patērētāju interešu apzstāvības asociācija, Lietuvas Patērētāju organizāciju alianse (Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas) un Igaunijas Patērētāju apvienība (Eesti Tarbijakaitse Liit). Projektu finansē Eiropas Patērētāju organizācija (BEUC) CESEE Angel funding programmas ietvaros.

Обновлено 23.02.2016 10:16
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack